אפליות במקום העבודה

נושאים נוספים:

רבים מן העובדים חשים לעיתים כי הם מופלים משאר העובדים. לעיתים זה נעשה מסיבות לגמרי לא ענייניות כמו לדוגמא על רקע מראה חיצוני או מפאת הגיל כאשר למעשה אין לדבר כל השפעה על איכות העבודה. יש מה לעשות עם האפליות הללו? בהחלט! ננסה לבדוק את הנושא.

עובדים רבים חשים לעיתים כי במקום העבודה קיימת היררכיה שלא בצדק. ישנן אפליות במקום העבודה על רקע לגמרי לא ענייני או רלוונטי לנושא העבודה במקום. התחושה היא ממש לא נעימה ולעיתים הדבר פוגע אנושות גם בביטחון העצמי. במקרה שאתם סובלים מדבר כזה מומלץ כי תפנו אל משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות'. שם יבדקו עבורכם את כל הנושא של אפליות במקום העבודה, ייבדק האם מדובר באפלייה אשר מוגדרת בשפה המשפטית - אפלייה אסורה וכך ניתן יהיה להעמיד לדין את הנוגעים בדבר.

אפליות במקום העבודה על רקע גיל
במקומות עבודה רבים מסרבים להעסיק עובדים אשר מתקרבים לגיל פרישה. בשנים האחרונות גיל הפרישה ירד, לפחות מבחינת המעסיקים אשר רואים את הצעירים בני הארבעים פלוס, כזקנים שכבר לא באמת כשירים לעבוד. הם מחפשים אנשים ייצוגיים, צעירים ורעננים ועל כן הם מפלים את השכבה הבוגרת יותר.

אפליות במקום העבודה על בסיס המראה החיצוני
כאן מדובר בנושא שהוא מביך למדי. אדם שלא זכה למראה ייצוגי ומושך או שהוא נמוך מידי, שמן מידי וכדומה, עלול אף הוא לסבול שלא באשמתו (ברוב המקרים) מאפליה במקום העבודה. אז נכון שיש מקומות עבודה אשר שם באמת לא ניתן יהיה להעסיק עובד שאינו מתאים מבחינת מראהו החיצוני, אך ישנם מקרים אשר בהם האפליה בהחלט תהיה מוגדרת אפלייה אסורה וניתן יהיה להעמיד לדין את הנוגעים בדבר. כמו לדוגמא כאשר מדובר בעבודות אשר נעשות מאחורי הקלעים ואין לעובדים כל קשר עם לקוחות וכדומה.

משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות מציע את הייעוץ והליווי לכל מי שמוצא את עצמו סובל מאפליות במקום העבודה. כמו גם בדיקת זכויות וחבויות, הסכם קיבוציים וכל מה שקשור לתחום העבודה.
 
 
זקוקים לשירות בעניין בדיקת זכויות וחבויות, הסכם קיבוציים או אפליות במקום העבודה? פנו אלינו!
 
 
כתובת:
אבן גבירול 68, תל אביב
טלפון:
072-33-80-527
 


קדם-שלו ירושלמי ושות'
משרד עורכי דין


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת - צרו קשר:

קדם-שלו ירושלמי ושות' - משרד עורכי דין

אבן גבירול 68, תל אביב  |  072-33-80-527