ייצוג עובדים בשימועים

נושאים נוספים:

יש כאלה המייחסים לשימוע סוג של משימה שיש לסמן עליה וי, שנייה לפני שמשלחים את העובד לדרכו. האמת היא שהשימוע הוא בעל תפקיד חשוב ומשמעותי, כאשר הוא אמור להשאיר עדיין את כל האפשרויות פתוחות עד לסיכום הדברים בשימוע. בדיוק לשם כך, על מנת שהשימוע ייעשה כדין, יש לפנות אל עורך דין לצורך ייצוג עובדים בשימועים.

שימוע זה לא סתם שלב חוקי בדרך לפיטורין. מדובר בנושא כבד משקל אשר יש לייחס אליו את מלוא החשיבות. למעשה אמור השימוע להותיר עדיין את כל האפשרויות פתוחות עבור העובד כאשר הוא עדיין יוכל להמשיך לעבוד בתנאים מסוימים אותם יסכמו ביניהם בהליך השימוע.

על מנת שהשימוע אכן יהיה אפקטיבי והוא ייעשה כדין, כדאי לשקול מעורבות של עורך דין ייצוג עובדים בשימועים וכמובן שהאפשרות פתוחה גם עבור המעסיק והוא יכול לבחור ליווי של עורך דין ייצוג מעסיקים, זאת על מנת שהשימוע ייעשה כדין וזכויות שני הצדדים יישמרו.

ייצוג עובדים בשימועים  - על מה חשוב לשים לב?
כאשר מדובר בשימוע לעובד, יש לכך כמה וכמה משמעויות ואם ישנו הייצוג המשפטי, ניתן יהיה לעקוב כי אכן השימוע נעשה כדין.

לפני קיום שימוע, על המעסיק ליידע על כך את העובד ולאפשר לו להתכונן מראש. הוא אמור לשלוח לו הודעה מסודרת בדבר קיום השימוע עם תאריך מדויק כאשר יהיה לעובד את הזמן הדרוש להתכונן לשם כך. העובד אמור גם הוא להשמיע את דבריו בזמן השימוע ולדבר על כל שמעיק עליו בעבודה. אם זה בנושא של אפלייה במקום העבודה כמו גם קשיים או בעיות אחרות שמפריעות לו לבצע את תפקידו כראוי.

משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות מציע את האפשרות להיעזר בשירות של עורך דין לצורך ייצוג עובדים בשימועים על מנת שהעובד יקבל את האפשרות החוקית להשמיע וגם לשמוע בצורה מסודרת את כל מה שחשוב לשני הצדדים.
 

משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות מציע עורך דין לנושא אפלייה במקום העבודה, פיצויי התפטרויות לעובדים, עורך דין ייצוג מעסיקים ועוד.
המטרייה המושלמת לעובדים ולמעסיקים.

 
 
כתובת:
אבן גבירול 68, תל אביב
טלפון:
072-33-80-527
 


קדם-שלו ירושלמי ושות'
משרד עורכי דין


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת - צרו קשר:

קדם-שלו ירושלמי ושות' - משרד עורכי דין

אבן גבירול 68, תל אביב  |  072-33-80-527