שימוע כדין

נושאים נוספים:

שימוע כדין – לפני פיטורין
אחת מהעילות הכי מוכרות שאנחנו מוצאים בתביעות עובדים נגד מעסיקים זהו אי קיום שימוע כדין לפני פיטורין. מעסיקים רבים לא ממש יודעים מה ואיך עליהם לנהל את השימוע והם מפטרים עובדים מבלי לאפשר להם את הזכות החוקית והבסיסית של שימוע כדין. לאחר מכן הם מוצאים את עצמם נאלצים לשלם תשלומי פיצויים על כך.

נלמד מעט על אודות הנושא של שימוע כדין.
לפני הכול נסביר מהו בעצם שימוע. לא מדובר בעניין של מה בכך. למעשה 'שימוע' זוהי פגישה בין העובד והמעביד אשר בו ניתנת האפשרות לעובד לשמוע את כל הטענות או התלונות של המעביד כלפיו, הוא גם יכול להשמיע את כל מה שיש לו להשמיע על אותם הטיעונים. המעסיק מחויב לקיים את השימוע בטרם יחליט לפטר את העובד. כאשר עו"ד עבודה במרכז בא לייצג לקוח שפוטר, הוא גם יבדוק האם התקיים הליך שימוע כדין.

כלומר האם הליך השימוע נעשה מתוך החלטה מגובשת לפטר את העובד וכי היה זה שימוע רק על מנת לצאת ידי חובת החוק או שהייתה כאן הזדמנות אמתית עבור העובד לשמוע ולהשמיע את כל מה שחשוב לו.

מה זה שימוע כדין?
חשוב לציין כי מדובר בהליך רציני וחשוב כאשר יש לאפשר לעובד להתכונן אליו כראוי. במקרים רבים הוא יבקש להיעזר בליווי מקצועי של עו"ד עבודה במרכז, על מנת שהוא אכן יוכל לנצל את ההזדמנות האחרונה לפני שיפוטר לגמרי מתפקידו.

חשוב לבדוק כי השימוע נעשה מתוך קשב מצד המעביד, לשמוע את דבריו של העובד ולקבל אותם מתוך הבנה ופתיחות.

משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות – כל השירות לעובד
זקוקים לעזרה לקראת שימוע? מחפשים עו"ד פיצויי התפטרויות? עו"ד פיצויי פיטורים?


אנחנו כאן לשירותכם. כל מה שאתם צריכים כאשר אתם מוצאים את עצמכם בצומת בעייתית ביחסי עובד – מעביד, הן כעובדים והן כמעסיקים. עו"ד פיצויי התפטרויות, עו"ד פיצויי פיטורים ועו"ד לבדיקת קיום חובת שימוע ועוד.
 
 
משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות – הכתובת לעובד ולמעסיק.
 
 
כתובת:
אבן גבירול 68, תל אביב
טלפון:
072-33-80-527
 


קדם-שלו ירושלמי ושות'
משרד עורכי דין


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת - צרו קשר:

קדם-שלו ירושלמי ושות' - משרד עורכי דין

אבן גבירול 68, תל אביב  |  072-33-80-527