תביעת שעות נוספות

נושאים נוספים:

הרבה מהעובדים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם על פי חוק כעובדים. לעומת זאת, ישנם מקרים אשר בהם הם חוששים לדרוש את המגיע להם על פי חוק ולעמוד על זכויותיהם. אנחנו כאן על מנת לעשות מעט סדר בנושא של תביעת שעות נוספות, אשר חוסר ההבנה והמודעות של עובדים רבים לנושא, גורם להם להפסדים רבים כאשר אין כל סיבה שהם יוותרו על המגיע להם.

ישנן זכויות רבות לעובדים אשר הם לא מודעים אליהם והמעסיקים לא תמיד טורחים ליידע אותם על כך. כמו עם הנושא של תביעת שעות נוספות. ישנם עובדים אשר סבורים כי לדוגמא, אם הם עבדו יום אחד 7 שעות במקום 8 וביום למחרת הם יעבדו 9 שעות הרי שבכך הם יפצו על השעה החסרה. הדבר אינו נכון. עבור העבודה הנוספת אותו הם עבדו ביום למחרת הם יהיו זכאי לגמול שעות נוספות.

מותר לוותר על שעות נוספות?
רבים שואלים. אם העובד וויתר על הגמול עבור השעות הנוספות האם הוא יוכל להגיש תביעת שעות נוספות? כאן חשוב לדעת כי החוק עומד איתן לצדו של העובד. לעיתים העובד חושש לבקש את המגיע לו מתוך חשש מהרעת תנאים או אפילו פיטורין ולעיתים מדובר פשוט מאי ידיעת החוק בעניין. חשוב להדגיש כי בכל מקרה אין העובד רשאי לוותר על הגמול המגיע לו עבור השעות הנוספות אף כאשר הוא הצהיר על כך בכתב. כלומר, אם המעסיק לא ישלם לעובד עבור שעות נוספות ולא משנה מאיזו סיבה, יוכל העובד להגיש תביעת שעות נוספות, זאת גם לאחר שהסתיימו בינו לבין העובד יחסי עובד ומעביד.

גם בעניין של תביעות פיטורים אין סיבה לוותר על הזכויות המגיעות לעובד על פי חוק ובכל מקרה מומלץ להיעזר בשירות של עורך דין פרישה מעבודה בעת הגשת תביעות פיטורין, על מנת שניתן יהיה למצות ולקבל את כל מה שאמורים לקבל על פי חוק.

 

משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות לשירותכם בכל מה שקשור לנושא של תביעות פיטורים, שעות נוספות ועוד.
פנו אל משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות -ואל תוותרו על מה שמגיע לכם!

 
 
כתובת:
אבן גבירול 68, תל אביב
טלפון:
072-33-80-527
 


קדם-שלו ירושלמי ושות'
משרד עורכי דין


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת - צרו קשר:

קדם-שלו ירושלמי ושות' - משרד עורכי דין

אבן גבירול 68, תל אביב  |  072-33-80-527